Přemrštěné provize na Aukro.cz

provize aukro

Jistě jste se setkali se situací, kdy jste neměli zrovna dvakrát bohaté bankovní konto. Rozhodli jste se proto prošmejdit celý váš dům a to, co nepotřebujete, jste se rozhodli prodat. Bazarů na internetu je habaděj, tak stačilo pouze daný předmět vyfotit, zkontrolovat veškeré chyby a nedostatky a zvolit si prodejní cenu. Jenže ještě předtím jste museli najít vhodný internetový portál, který by zaručoval rychlý prodej, o který jste měli zájem především.

Ženy většinou volí oblíbený portál vinted.cz (dříve votocvohoz.cz), kde mohou den co den prodávat nejrůznější kousky ze svého šatníku. Tak se zbaví většiny věcí, které nepotřebují. Bohužel však pro pány to zrovna není. Sbazar.cz ani bazos.cz nezaručují zrovna nejlepší prodejnost, a tak jste se rozhodli založit si účet na dříve velmi oblíbeném Aukru. V současné době však popularita tohoto serveru značně klesla. Můžou za to především přehnané provize z prodeje, které putují na účet provozovatele dané stránky. To někteří nejsou ochotni platit, hlavně když se chtějí zbavit opravdu maličkosti za pár korun.

Jak to tedy s těmi provizemi na Aukru je?

Poplatky, které platíte provozovateli webu, nejsou však jen z prodeje vašeho zboží. Jedná se už o širokou škálu poplatků, které musíte nemístně platit. Například platíte z vystavení nabídky. V tomto případě se vyplatí prodávat na sbazaru.cz nebo na bazosi.cz, protože zde jsou inzerce naprosto zdarma a bez žádných peněz navíc. Sice není prodej tak rychlý, ale přece jen je výhodnější. Další poplatky totiž platíte zejména z úspěšného prodeje. Jedná se o procento z ceny. Je to však pořád jistý poplatek, který může dovršit až jednoho tisíce. Potom samozřejmě platíte za VIP služby, a sice za zvýraznění vašeho inzerátu. Jedná se o chvilky, kdy toužíte své zboží propagovat a zaručit tak rychlejší koupěschopnost.