Mohou získat hypotéku i nezaměstnaní?

Mohou získat hypotéku i nezaměstnaní?

S klesajícími hypotečními úroky se logicky zvyšuje zájem o hypoteční úvěry. Lidé mají zájem hlavně o menší investiční bydlení, které by jim v současné době koronavirové krize zajistilo alespoň nějaký příjem, jenž by jim vytvářel takzvaný hotovostní polštář. Pokud patříte k lidem, kteří se bojí, že hypotéku nedostanou z důvodu toho, že se (kupříkladu kvůli koronaviru) stali nezaměstnanými, nemusíte se ničeho bát. I nezaměstnaní mohou získat hypotéku, jenom musí vědět, jak na to.  

Bohužel se nyní velmi setkáváme s nezaměstnanými jedinci. Z důvodu koronavirové krize se někteří lidé dočasně ocitli bez práce, jiní bohužel ztratili práci na dobro. Ovšem i tito lidé mají zájem o hypotéku. Jak ji tedy mohou dostat? 

Spojte své síly 

Hypotéku bohužel nelze získat bez potvrzení příjmů. A (bohužel pro nezaměstnané) podpora v nezaměstnanosti není bankami uznávaným příjmem či zdrojem peněz. Na druhou stranu je zde možnost, jak hypotéku získat i při nezaměstnanosti. Věděli jste, že o hypoteční úvěr může zažádat více osob najednou? 

Podle posledních informací můžou o hypotéku zažádat až čtyři osoby ze dvou domácností. Pokud tedy nezaměstnaný člověk zažádá o hypoteční úvěr se svým manželem nebo zaopatřenými dětmi či rodiči, vzniká zde nárok na hypotéku. Také může nezaměstnaný člověk požádáte někoho “cizího” čili někoho mimo rodinu, který však má příjmy dostatečné.  

Banky hodnotí v takovém případě klienty jako celek. Hodnotí se jejich společné kladné příjmy, ale samozřejmě i jejich výdaje.  

Jednotlivce ze smlouvy časem smažte 

Pokud vám vadí, že se ve smlouvě vztahující se na hypotéku nachází až příliš mnoho lidí, můžete je z úvěru postupně smazat. Kupříkladu to můžete udělat ve chvíli, kdy začnete generovat dostatečné příjmy. V takovém případě můžete upravit podmínky hypotéky (některé banky to však nabízí s několikatisícovým poplatkem).