Můžeme splatit nebankovní půjčku předčasně?

splaceni pujcky predcasne

Pokud si půjčíte, většinou je to opravdu na důležité věci, mezi něž se řadí například nutné splácení běžných poplatků. Bohužel si ale lidé v poslední době půjčují na opravdové zbytečnosti, mezi které se řadí i půjčování si na dárky nebo na technologie. Půjčky jsou tu ale jen pro okamžiky nouze, kdy se je většinou snažíme splatit co nejdřív. Otázkou ale zůstává, můžeme je vůbec splatit předčasně?

V poslední době se staly hodně populární hlavně půjčky nebankovní, které se většině lidí zdají být výhodnější než ty bankovní. Je to pochopitelné, vždyť nebankovní půjčky jsou schváleny takřka ihned, peníze jsou na účtu do několika minut, můžeme si je půjčit, aniž bychom sdělovali, na co je vlastně máme. V nedávné době se navíc rozběhl trend, že si takové půjčky můžeme vzít i bez ručitele, tudíž je získání půjčky pro nás opět o něco jednodušší, což je možná špatně.

Nicméně pojďme si otázku, kterou jsme si položili na začátku, zodpovědět. Můžeme tedy splatit takovou nebankovní půjčku předčasně?

Proč by ne? Jen splňujte všeobecné podmínky

Možnost splatit půjčku předčasně je samozřejmě tady. Při splácení půjčky předčasně musíme dbát jenom na všeobecné podmínky, které je nutné splňovat, ale většinou nejsou nijakou překážkou. Splatit půjčku předčasně ale nemusí umožňovat každá nebankovní společnost. U společnost Rerum to ale tak je, proto pokud si u této firmy půjčíte a chcete se tohoto úvěru zbavit dříve, není žádná překážka, která by v tomto činu překážela.

A co prodloužení doby splatnosti půjčky?

Jestliže ale chcete opak, tedy oddálit splatnost půjčky, pak většinou ani toto není nemožné. Většina nebankovních institucí umožňuje prodloužit dobu splatnosti o měsíc nejdéle, delší doba se většinou bohužel neumožňuje.  Je to ale pochopitelné, i banky se chtějí dočkat svých peněz, které vám půjčili.