Vnímejte úspěch jako bohatí lidé

úspěch

Úspěch je něco, co v životě chceme dosáhnout. Nedosáhne ho však jen tak někdo. Pro každého znamená úspěch něco zcela jiného – pro někoho je to touha mít svou vlastní rodinu, která bude spokojena a šťastna. Pro jiného je to mít zaměstnaní, které ho doopravdy baví. Bohužel tohoto úspěchu mnohdy nedosáhne jen tak někdo, protože se bojí vyjít ze svých vlastních zajetých kolejí. Vždy to chce však jen jeden odhodlaný krok, díky čemuž půjde vše jedna radost. Mnohdy takové vysněné zaměstnání tkví především v tom, založit si svůj vlastní podnik. Mnoho lidí se však na dráhu podnikání nedá, protože se bojí krachu, jenže právě strach nám většinou zakrývá i možnost vyhrát a vytvořit si podnikání, na které můžeme být hrdí.

Svůj úspěch zažila hned řada podnikatelů, kteří se nebáli zkusit jít do nejistoty. Posléze zjistili, že právě ta nejistota je něco, co je naplňuje a co je baví. Mnoho lidí si myslí, že podnikatelé jsou jen bohatí, ale většinou jsou bohatí právem – nebáli se vyjít z davu a rozhodli se zkusit něco, co nikdo jiný zkusit nechtěl. Rozhodli se vyjít svým vizím vstříc a najednou se mohli pyšnit titulem „úspěšný“.

Kdo patří mezi úspěšné a jak vnímá úspěch?

Mezi ukázkový příklad toho, že vše jde, když se chce, patří i britský miliardář Richard Branson, který ovládá impérium hned se stovkami firem a drží majetek zhruba v hodnotě pěti miliard dolarů. Podle něj si lidi myslí, že úspěch se vyměřuje podle toho, kolik peněz kdo vydělá nebo s kým se lidé poznají. Podle něj se však úspěch měří podle toho, jak moc jsou lidé šťastní. K dalším takovým skvělým miliardářům patří i Warren Buffett, který je aktuálně druhý nejbohatší člověk planety. Úspěch se podle něj vyměřuje podle toho, kolik lidí nás má skutečně rádo. Zajímavou definici úspěchu měl i vynálezce Thomas Edison, který tvrdil, že úspěch je jedno procento inspirace a devadesát devět procent potu.