Naučte se číst v gestech!

Naučte se číst v gestech

Pro podnikatele jsou velice důležité obchodní vztahy. Pokud nemáte dobré vztahy s obchodními partnery, nemůžete čekat, že vyjdou všechny vaše plány o skvěle provedeném obchodě. Při takové obchodní schůzce se snažíte dobře zapůsobit, chtěli byste číst v myšlenkách, abyste vždy věděli, co si o vás budoucí možný obchodní partner myslí. Číst v myšlenkách zatím umí jenom stroje, které bohužel nemáte k dispozici, ale můžete se naučit číst v jeho gestech.

Čtení v gestech by vám rozhodně mohlo pomoct při takové obchodní schůzce. Přece jenom během schůzky obchodní partner různě mává rukama. Takové mávání skutečně něco znamená, proto se v tomto naučte orientovat a naučte se v těchto jeho gestech číst. A my vám ukážeme, jak na to.

Co znamenají zkřížené ruce a nohy?

Pokud má váš obchodní partner během schůzky zkřížené nohy a ruce, není otevřený vašim návrhům. I když může být konverzace příjemná jakkoliv, nezajímají ho vaše návrhy, nechce s vámi spolupracovat, má ho o vás už dávno udělaný obrázek, kterého se drží.

Co znamená, když druhý opakuje naše gesta?

Jistě se vám stalo, že během schůzky ten druhý zrcadlil vaše gesta. Když jste například překřížili nohy, druhý udělal to samé, pokud jste překřížili ruce, druhý udělal totéž. Když člověk po vás „opakuje“, je vám nakloněn. Je to tedy důkaz, že konverzace je přesně taková, po jaké jste toužili, že všechno jde podle plánů. Většinou pak ze schůzky odcházíte spokojeni, protože druhý souhlasil s vašimi návrhy.

Co znamená dlouhý pohled do očí?

Od rodičů jsme byli naučeni, že je třeba se druhému dívat přímo do očí. Pokud se vám dlouze, až nepřirozeně někdo dívá do očí, znamená to, že vám nemusí říkat úplnou pravdu. Průměrný člověk se vydrží dívat se do očí zhruba sedm až deset vteřin, pokud toto dívání je dlouhodobé, bohužel něco má člověk za lubem a měli byste si dát pozor, abyste neskočili „na špek“.