Proč je čas o samotě pro podnikatele dobrý a prospěšný?

Čas o samotě pro podnikatele

Někdy se člověk octne ve chvíli, kdy je prostě sám. To však není nic zlého. Být sám je dokonce prospěšné. Uvědomíme si spoustu věcí, na chvilku vypneme nebo naopak se dlouze a nerušeně zamyslíme nad vážnými věcmi, na které zkrátka potřebujeme klid. Takový čas o samotě není prospěšný jenom pro nás, jako pro obyčejné smrtelníky, ale je prospěšný i pro podnikatele, kteří jsou věčně obklopení jenom prací a prací. Proč je pro podnikatele čas o samotě tak prospěšný?

Podnikatelé, kteří jsou neustále v jednom kole, protože vedou velkou společnost, se octnou o samotě opravdu minimálně, což je škoda, protože čas o samotě velice prospívá. Proč je pro podnikatele čas o samotě tak prospěšný?

1) Čas na rozmyšlenou

Když máte uzavřít nějaký velký obchod, nikdy se do něj nepouštějte po hlavě. I když na vás můžou všichni okolo vás tlačit, mohou vám neustále říkat své názory, práskněte do stolu a zakřičte, že chcete být sám. V tomto okamžiku si sedněte do kouta a „hoďte se do klidu“ třeba pomocí meditace, při které se krásně uvolníte a naprosto vypnete. Když se tak stane, budete mít po této chvilce samoty hlavu tak čistou a zároveň i plnou nápadů, že uděláte to nejlepší rozhodnutí, jaké jste udělat mohli.

Nikdy nedělejte rozhodnutí tehdy, kdy na vás tlačí. Vždy si tu nejlepší možnost nechejte projít hlavou o samotě.

2) Svědčí to o tom, že jste se naučili říkat „ne“

Pokud se ocitáte jako podnikatel v určitých částech dnech sám, je to skvělé, protože jste se naučili říkat „ne“. Říkat „ne“ je v dnešním světě skutečně důležité. Jakožto podnikatel se nikdy nezavděčíte všem, měl byste vždy být tak trochu nad věcí, protože jinak to zkrátka nejde. Kdybyste se chtěli každému zavděčit, půjde to s vámi z kopce.  Když jste chvilku sami, znamená to, že jste odmítli nedůležitou schůzku nebo nějaké přání kolegy, abyste měli i vy chvilku pro sebe, při které můžete třeba přemýšlet.