Nejznámější požírači naší energie, se kterými rychle zatočte 

Nejznámější požírači naší energie, se kterými rychle zatočte

Abychom dosáhli úspěchů, musíme být nejen houževnatí a cílevědomí, ale také musíme být opředení vytrvalostí a trpělivostí. A co se taky hodí, tak je pořádná dávka energie, se kterou budeme zvládat jeden úkol za druhým. Pokud patříte k lidem, kteří mají pocit, že energie nemají zrovna nazbyt, nebo že ji věčně postrádají, pojďme si vyjmenovat několik typických požíračů energie, se kterými je zapotřebí co nejrychleji zatočit. 

Žádné stanovené cíle 

Není nic horšího, než jdete prakticky bezcílně někam do neznáma. Abyste dosáhli úspěchu a měli za zády opravdu pořádnou dávku motivace, musíte mít přesně stanovené cíle. Jinak jen bláhově ztrácíte svůj čas a neujasněné priority vás jen stojí ten drive. Pokud ale budete mít před svýma očima to, čeho chcete dosáhnout, to najednou uvidíte ten drive, který vás bude provázet každým dnem. Takže, co je pro vás tím pohonným motorem? 

Na názorech druhých záleží 

Ale kdepak. Je sice logické a zcela jasné, že ve chvíli, kdy se dáte na vlastní cestu budete slýchat ze všech stran názory ostatních, ale neměli byste se na to upínat. Otázka, co na to ostatní řeknou, zabila příliš mnoho snů, dokonce víc než cokoliv jiného na světě. Proto nikdy nedovolte, aby vám ostatní jakýmkoli způsobem mluvili do vašich snů. 

Časté stěžování ničemu nepomůže 

Neustále se vám něco nedaří, nebo jste zase promarnili další den? Časté stěžování opravdu nikomu ani ničemu nepomáhá. Jenom je to další požírač energie, který vám hází klacky pod nohy. Hledejte v ideálním případě řešení na překážky, které vám přišly do cesty. Pesimistický přístup k životu ani k podnikání vede jenom k celkovému „vyšťavení“. 

Neustálé odsouvání 

Je důležité a klíčové, abychom každý den začínali s tím, že musíme zvládnout tu nejméně příjemnou věc jako první. Ne nadarmo se říká, že nejdříve snězte žábu. Na první úkol totiž vynaložíte nejvíce energie, která je zejména po ránu opravdu obrovská.