Nevzdávejte to – teprve pak vás potká úspěch

úspěch

Cesta podnikání je pro řadu podnikatelů opravdu šílená, protože se bohužel musíme potýkat například s různými věcmi, které nám přijdou do cesty – s překážkami. Není se čemu divit, když teda tato cesta není pro každého. Většinou se na cestu podnikání musí dát hlavně ti, kteří mají dostatek trpělivosti, ale kteří jsou rozhodně i zodpovědní a cílevědomí, protože jinak se jim bohužel nebude dařit tak skvěle, jak si mysleli na úplném začátku. Mnohdy nás život dokáže dostat až na kolena, jenže v té chvíli je jen na nás, jestli se rozhodneme pokračovat a jít dál, zkusit to znovu, nebo jestli zůstaneme ležet a rozhodneme se pouze pro to, že se spokojíme s málem. Pakliže se však chceme zapsat do paměti lidí, ať už našim jménem, ať už jménem společnosti, pak bychom se měli přemluvit vstát, protože jen tak uspějeme.

Přesně tak to udělala řada lidí, kteří se dnes už mohou pyšnit titulem „úspěšný“. Dříve to však byly „nuly“, které neměly absolutně nic, s čím by se mohly pochlubit, pouze vizi a jasnou představu, že jednoho dne už na dně být nechtějí. I když je chvilku stíhal menší neúspěch, nevzdaly to a chtěly být lepší. Není se čemu divit, když nyní jejich jména zná doslova celý svět. O jakých lidech je například řeč?

• Oprah Winfrey

I když nežijeme v Americe, rozhodně známe jméno této skvělé moderátorky, producentky a taky majitelky médií. V životě se musela procházet uličkami chudoby, než se dostala na post, na němž je dnes. Vyhodili ji z práce, protože prý nebyl vhodná pro televizi. Dnes její televizní show zná doslova celý svět a ona si přišla na slušné tučné konto.

• Walt Disney

Příběh muže, který nám všem zpříjemnil dětství a díky němuž máme tak unikátní pohádky a filmy, zná doslova každý. Pakliže jste o něm neslyšeli, pak si ho řádně přečtěte. Na úplném začátku odešel ze školy a rozhodl se svými kresbami zaujmout, ovšem podle všech mu chyběla kreativita. Rozhodl se proto rozjet svůj vlastní byznys s animovanými reklamními snímky, ale i tehdy zkrachoval. Posléze se však rozhodl zkusit to hned ve filmovém městě, a sice v Hollywoodu a nyní ho zná celý svět.