Nové prodejny Amazon Go. Jak fungují a jsou to prodejny budoucnosti?

Nové prodejny Amazon Go

Mnohé společnosti začínají myslet na to, co se stane v budoucnu, na co se mají připravit, co mají svým klientům nabídnout, jaké budou podmínky? Svůj názor má také americký gigant zvaný Amazon, který se rozhodl začít pilně pracovat na svých prodejnách potravin budoucnosti, které budou specifické tím, že zákazníka nebudou obsluhovat prodavači. Vlastně prodavači v obchodech nebudou vůbec.

Amerického giganta v podobě technologické společnosti Amazon nemusíme představovat. V současné době se jedná o jednu z nejinovativnějších společností, jaké na trhu fungují. Amazon si však chce své označení zasloužit i v dalších letech, proto se rozhodl, že bude pilně pracovat na svých projektech.

Jedním z projektů je zmiňovaná prodejna potravin budoucnosti, která se bude jmenovat Amazon Go. Do roku 2021 jich má být na trhu více jak tři tisíce.

Trochu jako sci-fi

Princip fungování nových prodejen Amazon Go se podobá trochu klasickému sci-fi filmu. Princip je totiž takový, že si zákazníci stáhnou do svých mobilních telefonů aplikaci Amazon Go a před vstupem do obchodu si vygenerují unikátní QR kód, který se následně použije u vstupního turniketu. Během nakupování bude Amazon automaticky rozeznávat, jaké potraviny si člověk kupuje a jaké si naopak jen prohlíží.

Pomocí počítačového vidění, hlubokého učení a díky senzorům bude každý zákazník monitorován, stejně jako bude monitorováno vše, co si kupuje a co si rázem vkládá do tašky. Při odchodu z obchodu se automaticky strhnou peníze za nákup z účtu, který se zadal o aplikace po jejím stažení.

Je to nereálné?

Kdepak! Mnozí lidé si možná mohou klepat na čelo a říkat si, že něco takového je naprosto nereálné a že se to nikdy nestane. Opak je však pravdou. Pravdou je, že ve Spojených státech už několik prodejen potravin budoucnosti funguje a zákazníci si je nemohou vynachválit.