Okamžité platby nenabízí ještě všechny banky

Okamžité platby nenabízí ještě všechny banky

Platební kartu vlastní drtivá většina z nás. Stejně tak drtivá většina z nás využívá internetové bankovnictví, skrze které provádí jednotlivé platby. Do nedávna jsme museli počítat s tím, že se platba na účet přijímatele připsala až v průběhu dvou či tří dnů. Nedávno se to omezilo na jeden či dva dny a nově mnohé banky nabízí i okamžité platby. Je však pravdou, že okamžité platby zatím nenabízí všechny banky, aktuálně je mohou využívat klienti asi sedmi bank.  

V minulosti jsme si za okamžité platby museli platit. Jenže pravdou je, že nyní se okamžité platby pomalu, ale jistě rozjíždějí u nás i zadarmo. Letos v únoru s okamžitými platbami přišla společnost Air Bank, poté se rozhodla ihned připisovat platby i Česká spořitelna. Dnes se k bankám přidává vícero dalších bankovních společností, ovšem neradují se ještě všichni klienti. Některé banky si totiž dávají na čas.  

O okamžitých platbách ví jen málokdo 

I když si okamžité platby tajně přeje každý z nás, prakticky nikdo o nabídce okamžitých plateb neví. Je to však škoda, jelikož je to zpráva, která by řadu lidí potěšila. Přece jenom převod z účtu na účet během několika vteřin, to je už značná inovace.  

Informace o okamžitých platbách 

Služba jménem okamžité platby funguje neomezeně. Vše zkrátka funguje stejně jako doposud, zkrátka jen zadáte platbu a ta rázem přistane na účtu příjemce, aniž by se muselo vyčkávat den či dva. Převod trvá skutečně jen pár vteřin. 

Co je však třeba vědět, že nelze okamžitě převádět měny v rámci Evropské unie. Pro převody jiných měn jsou totiž využívány zcela jiné systémy, a tak lze uskutečnit převod peněz jen v rámci České republiky.  

Jaké banky nabízí možnost okamžitých plateb? 

Nabízí se otázka, jaké banky aktuálně nabízí možnost okamžitých plateb z účtu na účet. Jak již bylo zmíněno, průkopníkem u nás byla banka Air Bank, poté se k ní přidala i Česká spořitelna. Nově mohou okamžité platby využívat i klienti společnosti Komerční bank nebo Raiffeisenbank. Nově nabízí okamžité platby také Moneta Money Bank.