S online půjčkami se roztrhl pytel. Jsou ale důvěryhodné?

S online půjčkami se roztrhl pytel

Online půjčky jsou v současné době poměrně probírané téma. Je to možná z toho důvodu, že o půjčky je nyní velký zájem a lidé nevědí, které půjčce mohou a které nemohou důvěřovat. I když ještě donedávna platilo, že důvěryhodné jsou jen bankovní půjčky, nyní to tak není. I mnohé nebankovní půjčky jsou označovány za důvěryhodné, proto je rozhodování, pro jakou půjčku se rozhodnout, daleko těží.

Na finančním trhu se najde kupa nebankovních půjček, které se liší jen drobnostmi. Některé jsou výhodnější v tom, jiné v onom. Při výběru půjček však buďte opatrní. I když se setkáváme mnohdy s opravdu důvěryhodnými půjčkami, najdou se mezi nimi i podvodné.

Pokud zvažujete, že si půjčku vezmete, poradíme vám, dle čeho se rozhodovat.

1) Důvěryhodnost

To, že je půjčka důvěryhodná a férová, poznáte díky zajímavému označení od České národní banky. Ta totiž mnohé nebankovní instituce povýšila, a sice dala jim razítko garance důvěryhodnosti. Nad těmito institucemi tedy nemusíte dlouho váhat a můžete se rovnou nahrnout do jejich rukou.

2) Výhodnost

Rozhodujte se také dle výhodnosti. Každá banka je výhodná jinak, mnohé banky mají vysoké úroky za nízkou částku, kterou vám poskytují. Nepadněte do rukou první nebankovní společnosti, která se na vás byť jen usměje. Zkrátka a dobře si prověřte každou, do jejíž rukou se chcete vložit.

3) Recenze a reference

Jelikož žijeme v době internetu, na internetu najdete hromadu referencí a objektivních recenzí na konkrétní půjčky. Pokud tedy budete pro nějakou půjčku rozhodnuti, doporučujeme si přečíst reference a recenze, které pochází z řad spokojených i nespokojených klientů.

4) Výše půjčky

U nebankovních půjček si také dopředu zjistěte, kolik je schopná daná nebankovní instituce půjčit. Mnohé nebankovní půjčky totiž nepůjčují více než osm či dvacet tisíc korun, u jiných je limit třeba osmdesát tisíc korun.