Otázky, které je třeba si položit, než si půjdete půjčit

Otázky, které je třeba si položit, než si půjdete půjčit

Uvažujete nad tím, že si půjdete půjčit? Přemýšlíte nad půjčkami, které by vás mohli vytáhnout z vaší finanční tísně nebo z průšvihu, do kterého jste spadli? Než si půjdete půjčit, musíte si zodpovědět několik důležitých věcí, musíte si zodpovědět několik otázek. Odpovědi na ně budou i pro vás jakousi odpovědí na otázku, jestli si vůbec půjčit chcete nebo jestli vás půjčka neuvede do problémů.  

Z posledních průzkumů vyplývá, že dluhy českých domácností neustále rostou, a to raketovým tempem. Statistiky říkají, že Češ dluží bankám více jak 1,3 bilionu korun. I když se vám to nezdá málo, vezměme v potaz jedno srovnání – Češi dluží bankám přes 1,3 bilionu korun. Na druhou stranu dluh České republiky činí 1,8 bilionu korun.  

Ze statistik také vyplývá, že Češi dluží hlavně nebankovním společnostem, které požadují nemalé úroky. Dlužníci tak často litují, že se zapletli zrovna s takovými společnostmi.  

Zpátky však k otázkám, které je nutné si zodpovědět dříve, než podepíšete konkrétní smlouvu, respektive žádost o půjčku.  

Jak jsem na tom po finanční stránce? 

Bohužel stále roste počet lidí, kteří si sjednávají půjčku, aniž by věděli, jak jsou na tom po finanční stránce. Nevedou si žádnou tabulku, nejsou si ani jistí tím, jestli by danou půjčku vůbec byli schopní splácet. Pokud si tedy chcete půjčit, zodpovězte si otázku, jak jsou na tom vaše finance, jak jste na tom po finanční stránce. Skutečně vyděláváte tolik, abyste půjčku mohli každý měsíc splácet? A nebudete kvůli jedné jediné půjčce živořit? Nebudete si muset půjčovat kvůli tomu, abyste svou předcházející půjčku splatili? 

Co bude s půjčkou, pokud se mi něco stane? 

I když nechcete přemýšlet nad tím špatným, v případě sjednávání půjčky musíte vědět, co bude s úvěrem, kdyby se vám něco stalo. Na koho půjčka spadne, koho tím zatížíte?