Podnikatelé pozor. Řadu zdravotních problémů způsobuje neustálé sezení u počítače

Podnikatelé pozor. Řadu zdravotních problémů způsobuje neustálé sezení u počítače

Ať už jste vysoko postaveným lídrem ve společnosti nebo je společnost rovnou vaše, pravděpodobně pracujete dlouhou dobu u počítače. To je pro podnikatele typické, že neustále s sebou nosí počítač a neustále něco řeší. Pokud patříte k lidem, kteří tráví u počítače hromadu času, měli byste vědět, že počítač není rozhodně parťákem, který by vám prospíval. Právě naopak – počítač je přístroj, který ruinuje vaše zdraví. Během práce na počítači může dojít k mnoha zdravotním komplikacím a problémům. K jakým? 

Práce na počítači je pro mnohé lidi skutečně velice zajímavá a atraktivní. V současné době dokonce řada lidí pracuje formou home office čili pracuje z pohodlí domova, má vytvořenou svou vlastní domácí kancelář. Lidé si však neuvědomují, že i když je práce přes počítač daleko rychlejší a pro mnohé také atraktivnější, není zdraví zrovna prospěšná. Proto si zmiňme několik zdravotních potíží a problémů, které nám počítač může způsobit.  

Zánět šlach 

Prvním zdravotním problémem, za kterým bohužel může stát počítač, je zánět šlach. Jedná se o problém, který je často zaměňován se syndromem karpálního tunelu. Příznaky jsou totiž jednotlivých problémů velice podobné, zahrnují bolesti zápěstí, také omezení hybnosti prstů, mravenčení nebo pocit znecitlivění či výrazné zmenšení síly stisku.  

Zánět šlach je jen důsledkem nevhodné polohy rukou při práci na počítači, z toho plyne jen přetěžování určitých partií. Nejčastěji se zánět šlach objevuje na rameni, loktu nebo zápěstí.  

Problémy se spánkem 

Počítač nám také může způsobit velké problémy se spánkem. Nabourá circadiánní rytmy, to poté vede ke změně mozkových buněk, a to poté souvisí s problémy spánku v pozdějším věku. Abyste předcházeli problémům se spánkem, podle výzkumů byste měli počítač vypnout zhruba dvě hodiny před samotným spánkem. Samozřejmě by počítač neměl být v místnosti, ve které spíte, ale to je věc, kterou pravděpodobně každý zná.