Podle čeho si vybrat půjčku?

vyber-pujcky

Přemýšlíte o tom, vzít si půjčku? V tom případě určitě zvažujete, která půjčka bude pro vás nejlepší. Odpověď je jednoduchá: Taková, jejíž podmínky budou co nejvýhodnější a poskytne ji seriózní firma. Důležité je, abyste neplatili zbytečně nic navíc. U půjčky vždy potřebujete vědět, jakou sumu si půjčujete, na jaký úrok, do kdy je splatnost. Jdete o to, aby půjčka měla jasná a předem známá pravidla.

Společnost si předem prověřte

Konkurence v oblasti půjček je skutečně vysoká. Bohužel je třeba říci i to, že ne každý má férová pravidla. Na trhu bohužel operuje i poměrně dost různých podvodníků, před kterými je třeba se chránit. Proto pokud hledáte firmu, od které si půjčit, prověřte si ji předem. Najděte si její historii, finanční zázemí. Rozhodně vzbuzuje větší důvěru firma, která operuje na trhu déle, alespoň několik a má za sebou silné finanční zázemí. Některé firmy například působí na více trzích, což může být také určitou zárukou kvality.

Poprvé nemusíte nic platit

Pokud si půjčujete poprvé, hledejte půjčku, která je zdarma bez poplatků. Spousta firem chce přivábit nové zákazníky, a proto má ve svém portfoliu tuto nabídku. Ovšem předem si prověřte, za jakých podmínek tato nabídka platí. Někdy totiž bývá dané, že například neplatíte poplatky v případě, že peníze zašlete do určitého data, například si půjčíte 2000 Kč na 30 dní a pokud půjčku splatíte do 15 dnů, máte ji zdarma. Ovšem pokud využijete standardní doby splatnosti, tedy 30 dní, poplatky platit budete. Většinou je tato volba k dispozici pouze jednou pro nové zákazníky. Někdy ale také společnosti poskytující půjčky nabízejí takové akce třeba nárazově a mohou je využít opakovaně i stávající zákazníci.

Schválení probíhá rychle

Jestliže máte firmu prověřenou a nabízí možnost první půjčky zdarma, nastává čas vyzkoušet si, jak krátkodobé online půjčky fungují. Je to velmi jednoduché. Vyplníte webový formulář, kde zadáte své osobní údaje, částku, kterou žádáte. Obratem se vám obvykle ozve bankéř, který s vámi projedná podrobnosti, nebo dostanete rovnou SMS zprávou odpověď, zda vám byla půjčka přidělena. Pokud ano, zaslání peněz je pak obvykle otázkou několika minut nebo maximálně hodin.