Jak se vyhnout podvodným e-shopům?

Jak se vyhnout podvodným e-shopům

Nakupování online je v dnešní době skutečně oblíbené. Není se čemu divit, vždyť v dnešním světě vládne hlavně rychlost nad čímkoli ostatním. V dnešní době máme nouzi o čas, proto se ho snažíme najít, kdekoliv to jenom jde. Nakupování online nám může dosti času zachránit. V současné době už nenakupujeme přes internet jenom oblečení nebo oblíbenou elektroniku či nábytek, ale už přes nějk nakupujeme i potraviny, abychom se vyhnuli dlouhým frontám u pokladen, které jsou v obchodech s potravinami každý den od tří do šesti hodin večer, kdy nejvíce lidí končí v zaměstnání. Při nakupování online byste si však měli dávat i trochu bacha na to, kde nakupujete. Přece jenom ne každý e-shop je totiž důvěryhodný.

Jelikož se na internetu nakupuje čím dál více, je to jakýsi signál pro ty, kteří chtějí na ostatních neférově vydělat. Založení svého vlastního e-shopu není nic složitého, může ho dneska vlastnit vlastně každý. Pokud se rozhodnete přes e-shop nakupovat, dejte si pozor na to, ať náhodou nenarazíte na podvodný e-shop.

Víte, jak to poznat?

Mnoho lidí vlastně neví, jak poznat takový podvodný e-shop. Naštěstí vám přinášíme pár tipů, jak hned poznáte, že něco není úplně v pořádku. Pokud se s něčím takovým setkáte, ihned byste měli z e-shopu odejít a rozhodně byste na něm neměli nakupovat.

Co by pro vás mělo být alarmující?

Pokud chybí obchodní podmínky, je něco špatně. Každý e-shop by měl mít své obchodní podmínky, a pokud to tak není, nevěřte mu. Obecně byste neměli uskutečnit žádný nákup na e-shopu, kde žádné podmínky nejsou – díky tomu, že podmínky chybí, se nedozvíte, kdy zboží vrátit, jestli vám v případě nespokojenosti vrátí peníze, kdy zboží dorazí a podobně.

Alarmující by pro vás mělo být i to, že je patrné, že stránku překládal automat, tedy automatický internetový překladač. Věty jsou tedy špatně uspořádané a složené, některé dokonce nedávají ani smysl. Na toto si taky dejte velký pozor, i toto může znamenat, že e-shop je podvodný. A pokud vám nikdo neodepisuje na e-maily, jedná se stoprocentně o podvod.