Vyplňte svou kancelář květinami, které prospějí všemu zdraví

Vyplňte svou kancelář květinami, které prospějí všemu zdraví

Pracujete v kanceláři? Každá kancelář by měla být vybavená tak, aby se nám v ní dobře pracovalo. Ať už to má být domácí kancelář nebo kancelář ve vaší společnosti, v každém případě nad zařizováním jenom nemávněte rukou. Kromě nábytku by se v kanceláři měli nacházet rostliny, které dokážou kancelář trochu zútulnit. Doporučujeme hlavně takové rostliny, které prospívají vašemu zdraví. Počítač totiž vaše zdraví ruinuje, rostliny ho na druhou stranu mohou spasit.  

I kdy jste si to do nynějška neuvědomili, existují rostliny, které dokážou utlumit hluk, které dokážou absorbovat vlhko, které je důvodem vzniku nebezpečných a zdraví škodlivých plísní, také existují rostliny předcházející vzniku bolesti hlavy nebo ty, díky kterým vás nebudou zbytečně dráždit oči. Jaké to tedy jsou? 

Palmy 

Palmy jsou elegantní rostliny, které navíc nepotřebují žádnou speciální péči. Na druhou stranu eliminují ze vzduchu nečistoty a vám se tak bude lépe dýchat. Díky palmám si nemusíte pořizovat čističku vzduchu, protože ony budou tou čističkou.  

Pachira 

Pokud vás často trápí unavené oči, měli byste do svého interiéru pořídit vodomilnou pachiru, která má propletený kmen. Jedná se o rostlinu pocházející z Jižní Ameriky, která vyžaduje jenom světlé stanoviště a pravidelnou zálivku. Vaše oči jí však budou vděčné.  

Banánovník 

Máte ve své kanceláři příliš suchý vzduch, který vás jen dráždí na plicích a vyvolává tak nechtěný kašel? Doporučujeme investovat do banánovníku, který dokáže zvlhčit vzduch během chvíle. Navíc se jedná o exotickou rostlinu, která přinese cosi výjimečného do vaší kanceláře.  

Bromélie 

Vzpruhou pro oči je mimo jiné i veselá bromélie, která miluje místo s vlhčím vzduchem, dostatkem světla a taky s teplotou pohybující se okolo dvaceti stupňů Celsia. Potěší vás, že bromélie mají barevné listeny, mají také charakteristické barevné listeny a výrazné květenství.