Září se neslo ve znamení úbytku bankrotů podnikatelů i firem

Září se neslo ve znamení úbytku bankrotů podnikatelů i firem

Pokud se rozhodnete podnikat, musíte do toho dát všechno – alespoň první rok. Podle statistik je první rok tím nejhorším rokem pro podnikatele, zejména pro české podnikatele. Zhruba devadesát procent nových podnikatelů, kteří se pustí do světa byznysu, totiž nevydrží první rok a zbankrotují už po prvním roce podnikání. Abyste se k nim nepřidali, makejte na sto deset procent alespoň první rok. Třeba se tak přidáte k těm, kteří se v podnikatelském světě nějakou dobu udrží. Podle posledních statistik se podnikatelům dařilo hlavně letos v září, kdy ubylo jak bankrotu podnikatelů, tak bankrotu velkých společností a firem.  

Během letošního září bylo vyhlášeno jenom třiačtyřicet bankrotů obchodních společností, což je velice chvályhodný výsledek v porovnání s letošním srpnem, kdy bylo bankrotů vyhlášeno o deset více. Pokud bychom se na to měli podívat z pohledu podnikatelů a z pohledu společností, řekli bychom, že v případě podnikatelů se jejich bankrot meziměsíčně snížil o devětašedesát, v případě bankrotu společností došlo k meziměsíčnímu stoupnutí o devětaosmdesát.  

Situace v České republice je pro podnikání stále příznivá 

Důvodem tak velkého počtu bankrotů během letošního prázdnin byla hlavně červnová novela insolvenčního zákona, kterou neustála opravdu řada podniků. Po jejím zavedení se však svět podnikání dal zase do pořádku a věci nabraly ten správný směr.  

Podle mnohých analytiků a také podle mnoha politiků je situace pro podnikatele v České republice stále příznivá, i když se neustále mluví o zpomalení ekonomiky.  

Jak se bude situace vyvíjet dál? 

Otázkou je, jak se nyní bude vyvíjet situace dál. Pravděpodobně se nebude počet bankrotů dále zvyšovat nebo zvyšování alespoň nebude tak srdceryvné, jaké by mohlo být. Možná dojde opět k jistému snížení, je to však jen otázka spekulací.