Povinné ručení zase o něco dražší. Kolik řidiči v průměru platí?

Povinné ručení zase o něco dražší. Kolik řidiči v průměru platí?

Jste majitelem osobního automobilu? V tom případě víte, jak drahá záležitost to je. Mnozí lidé si neuvědomují, že v případě koupi automobilu musí mít už vždy stranou nějaké peníze. Automobil se při používání opotřebovává, jednotlivé kousky se musí časem vyměnit a auto se musí opravit. Kromě toho se za auto musí platit povinné ručení, které je každým rokem dražší.  

Nejen, že je povinné ručení každým rokem dražší, ale také se dovíjí od toho, jak je auto bourané či nikoliv. Podle posledních průzkumů ceny povinného ručení vzrostly, a to právě proto, že vzrostl také počet škod a jejich finanční náročnost.  

Podle zmiňovaných průzkumů vzrostla cena povinného ručení až na necelé tři tisíce korun. To je o stokorunu více, než kolik museli řidiči uhradit v loňském roce.  

Ceny stagnovaly, v poslední době rostou 

Průzkumy a statistiky taky upozorňují na to, že ceny dlouhou dobu stagnovaly, ovšem nyní začaly stoupat. I když stoupání není velmi citelné, přesto se jedná o mírné stoupání. Důvodem je již zmiňovaný vzrůstající počet dopravních nehod, při kterém vzrostla průměrná škoda na majetku až o sedm procent. Úhrady za újmy na zdraví v důsledku takové nehody vzrostl až o osm procent.  

Největší nárůst cen povinného ručení pocítí pravděpodobně ti, kteří se řadí k rizikovým klientům. Také se zvedne povinné ručení řidičům, kteří způsobili opakované škody. Nejčastěji se jedná o mladší řidiče, podle statistik každý pátý takový řidič má osmnáct let.  

Počet nehod roste od roku 2014 

Statistiky také mluví o tom, že od roku 2014 neustále roste počet dopravních nehod. Jenom během letošního období mezi lednem a srpnem došlo k historicky nejvíce škodám, v rámci kterých řeší pojišťovny i újmy na zdraví, bohužel.  

Aktuálně řeší pojišťovny případy, z nichž necelých devadesát procent jsou případy jen s lehkými zraněními, zbylá procenta však jsou spojená s těžkými zraněními. Zhruba tři procenta podle statistik skončí každým rokem smrtí.