3 mýty o životním pojištění

Mýty o životním pojištění

Mít dneska pojištění je běžná věc. Špatně dělá ten, kdo si pojistku nezařizuje, protože právě pojistka může být v mnoha situacích to, co nám pomůže. Nejčastěji si pojišťujeme dům kvůli různým přírodním katastrofám, které se dějí dnes a denně. Také si pojišťujeme svůj vůz kvůli bezohledným a nezodpovědným řidičům a samozřejmě nezapomínáme na běžnou pojistku „na blbost“, která nás ochrání v době, kdy se nám do cesty připlete náhoda. Důležitým pojištěním je však i to životní, ale o něm koluje řada mýtů.

Životní pojištění má zatím sjednáno zhruba polovina obyvatel České republiky. Není se čemu divit, vždyť za životní pojištění v České republice platíme mnohem méně, než například obyvatelé Rakouska či třeba Německa.

Bohužel však o tomto pojištění koluje celá řada mýtů, které nás uvádí v omyl. Pojďme si říct, co je lež.

1) Vyšší věk = žádné pojištění

Mnoho lidí si myslí, že ti, kteří mají vyšší věk, tudíž jsou starší jak ostatní žadatelé o toto pojištění, nebudou pojištěni. To je však omyl. Je to už nějaká doba, co pojišťovny sjednávají pojistku i těm lidem, kteří se už nacházejí v důchodovém věku. Tento omyl vznikl hlavně kvůli tomu, že důchodci už mají horší zdravotní stav. Jenže to je právě důvod navíc, aby se takové pojištění sjednalo.

2) Prodělání vážné nemoci = žádná pojistka

Leckomu z nás se může stát, že utrpíme nějakou vážnou chorobu. V tomto případě si můžeme myslet, že nás pojišťovna odmítne pojistit, ale je to samozřejmě lež. Pojišťovna nás pojistí i v případě, že jsme utrpěli nějakou vážnou chorobu. Pojišťovny jenom nevyplácí peníze za nemoci, které jste už prodělali, tudíž budou sepsány důsledky nemoci. Na jiné nemoci a úrazy však pojištěni budete bez problémů.

3) Musím neustále měnit pojistku

U mnoho lidí panuje v hlavě mýtus, že dobrá pojistka je jenom ta nejnovější, ale to je lež. Pojistku nemusíte neustále měnit. Navíc předčasné ukončení pojistky je pro vás jenom nevýhodné, protože platíte poplatky za předčasné ukončení.