Češi stále přežívají od výplaty k výplatě

Češi a finance

Češi jsou národ, který rozhodně neumí šetřit. Takzvaně se přežívá od výplaty k výplatě. To ukazuje zejména současná situace. V současné době jsou Češi placeni doslova zlatem, jelikož se celá republika potýká se zaměstnaneckou krizí. Zaměstnavatelé už nevědí, co by si počali. Přistupují tedy k radikálním krokům, jako je například zvyšování mezd. Zaměstnanci to oceňují, oproti loňskému roku jsou se svým platem spokojeni. I tak přežívají od výplaty k výplatě, ale to jim už nevadí.

Když se začalo přidávat na výplatních páskách, mnozí lidé se domnívali, že Češi začnou díky tomu šetřit. Jenže ono se to nestalo. Češi si naopak začali dopřávat ještě více, začali si dopřávat natolik, že sklouzli ke svému zlozvyku, a sice k přežívání od výplaty k výplatě. O Češích se tak začalo mluvit jako o národu, který neumí šetřit.

Se svým platem jsou lidé spokojeni

Podle aktuálních průzkumů lze říct, že Češi jsou se svým aktuálním platem spokojeni. Z průzkumu agentury STEM/MARK vyplývá, že se svým platem jsou spokojeni čtyři z pěti Čechů. Pokud bychom aktuální situaci měli srovnat s loňským rokem, musíme poznamenat, že jsme si polepšili. Z loňských statistik a údajů vyplývá, že se svým platem byl spokojen pouze každý druhý Čech.

Z aktuálního průzkumu také vyplývá, že Češi, i když dostali přidáno, přežívají od výplaty k výplatě. Neumí šetřit. Podle průzkumu lze říct, že šetřit umí každý dvacátý Čech.

Češi se neradi označují za bohaté

I když jsou Češi se svým platem spokojeni, neradi se označují za bohaté. Zhruba dvě pětiny domácností by se dokonce označil za chudé nebo rovnou za velmi chudé. Každý sedmý člověk váhal, do jaké skupiny se zařadí, jestli do chudé, velmi chudé nebo bohaté.

I když výsledky průzkumu jsou takové, jaké jsou, nemusí vždy odpovídat skutečnosti. Rozporuplný by mohl být zejména Karlovarský kraj, který je plný exekucí.