Velký hráč v energetice – Rusňákova DRFG zakládá energetický fond

David Rusňák

Investiční skupina DRFG se v loňském roce v oblasti energetiky zaměřila na dvě základní oblasti. První bylo dokončení teplárny ve Šternberku, druhé potom vyhledání a realizace dalšího investičního záměru ve sféře energetiky. A tím je samotné založení energetického fondu. Na toto téma se v rámci skupiny DRFG vedla dlouhá diskuze, která skončila úspěšně. A tak vznikl vysoce nadstandardní projekt.

Solární elektrárny jsou podle skupiny DRFG stabilní investice

Plány na rozvoj do budoucna jsou u investiční skupiny DRFG opravdu velké. Primárním cílem je stabilizace výroby elektrické energie na maximálních možných parametrech. Dále se jedná o získání nových odběratelů tepla a optimalizaci nákladové stránky. Nejen zakladatel této investiční skupiny, David Rusňák, vidí velký potenciál úspor v oblasti nákupu paliva. Takové jsou plány, které mají ambice.

To však není všechno. V plánu jsou i další aktivita, která se týkají širší oblasti energetiky, a to především výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů. Větrné elektrárny jsou k těmto účelům dle investiční skupiny DRFG naprosto skvělé. Neméně zajímavé jsou také regulované zdroje v oblasti teplárenství a infrastruktury, které z pohledu Davida Rusňáka slibují stabilní a predikovatelný výnos, dlouhou životnost a minimální konkurenci v dané lokalitě.

Teď zpátky k teplárenství. Jak to vypadá s provozem v Teplárně Šternberk? Více než skvěle. Veškeré dokumentace, licence i oprávnění k provozu jsou na místě. Podíl má DRFG již scelený a drží celých 100 % akcií. Dluhopisy, akcie nebo fondy. Investiční skupina v čele s Davidem Rusňákem v tom umí chodit!

Investice do solárních elektráren se vyplatí. A právě proto se skupina DRFG spoléhá na tento druh výroby elektřiny. Proč jsou ale solární elektrárny to pravé?

–              konzervativní a stabilní investice

–              prakticky nulové náklady

–              minimum aspektů, které mohou negativně ovlivnit výnosnost

Energetický fond bude mít na první rok a půl připraveno pět fotovoltaických elektráren, jejichž enterprise value se bude pohybovat kolem 1,9 miliardy českých korun. Není nutné čekat na recenze, protože investiční skupina DRFG zkrátka ví, co dělá. S novým fondem se zrodil velký hráč v energetice!