Druhá vlna koronaviru se podepsala na trzích

Druhá vlna koronaviru se podepsala na trzích

Letošní rok se z celosvětového hlediska nese ve znamení jedné velké krize. Neustále slýcháme o tom, kolik firem je koronavirovými opatřeními zasaženo a jak moc česká koruna ztrácí v porovnání s jinými měnami. Možná si říkáte, že nejvíce to odnáší Česká republika, ale samozřejmě tomu tak není. Zasaženy jsou kupříkladu i americké akciové trhy, které pod aktuálním opravdu obrovským tlakem ztrácí na své rostoucí intenzitě. Americké akciové trhy však nejsou jedinými, které zažívají poměrně krušné časy.  

Krušné časy zažívá kupříkladu i česká koruna jako taková, která je velice slabá, a to jak vůči euru, tak vůči dolaru. Ano, i dolar vůči koruně výrazně posiluje. Ovšem na své týdenní minimum klesá i euro vůči dolaru, tudíž to česká koruna neodnáší jako jediná měna.  

I pražská burza začala výrazně ztrácet 

Mluvili jsme tu o tom, že americké akciové trhy se nyní potýkají s výraznými ztrátami. A ono to tak opravdu je, ovšem i česká pražská burza nemá nyní zrovna dobré období. I pražská burza začala výrazně ztrácet.  

Pokud jste uvažovali nad tím, jestli začnete investovat do akcií firem, nyní je ten nejlepší čas. Mnohé akcie firem jsou podobně jako v březnu na svém historickém minimu, proto vyžijte své příležitosti a zbohatněte na aktuální koronavirové krizi. Podobná situace by se v následujících několika desítkách let nemusí vůbec opakovat.  

Investujte do akcií, nikoli do zlata 

Většina lidí se však více přiklání k investování do zlata, protože právě to na své hodnotě výrazně roste. Jenže právě výrazný růst ceny by vás měl zastavit. U zlata se ví, že roste s příchodem krize. Ceny se nyní velice zvýšily, proto to už nyní nechte být. Cena zlata už možná ještě víc neporoste, naopak s odcházející krizí začne zlato na své hodnotě padat. A zesilovat bude zase v době, kdy se k nám bude řídit nějaká krize.