Jaké knihy o podnikání vás posunou vpřed?

Jaké knihy o podnikání vás posunou vpřed?

Rozhodli jste se vstoupit do světa podnikání, ale nejste si jistí tím, jestli je tento svět pro vás? Myslíte si, že vám chybí dostatek motivace? Pak je načase vsadit na lepší četbu. Upusťte od klasické beletrie a od příběhů, které vás vnesou třeba do světa fantazie. Raději se zaměřte na četbu knih, které vás posunou vpřed. Mluvíme konkrétně o knihách o podnikání, které nakopnou prakticky každého, kdo se chce stát ve světě byznysu úspěšným.  

Za poslední roky jsou knihy o podnikání velice oblíbené. Nabídka takových knih na trhu opravdu nezná mezí, proto se nabízí otázka, které z nich vybrat. Které z nich jsou tak skvělé, že stojí za přečtení? 

Myšlením k bohatství 

Jednou ze základních knih, kterou by si člověk měl přečíst, je bezesporu kniha “Myšlením k bohatství”, za kterou stojí Napoleon Hill. Mluvíme o člověku, který říká, že nejdůležitější je myšlení na cestě k úspěchu. Pokud budete myslet na pozitivní věci, budou se pozitivní věci dít i ve vašem životě. Pokud budete optimisticky přistupovat ke svému podnikání, bude optimismus podnikání provázet. Zkrátka myšlení je ta odpověď.  

Bohatý táta, chudý táta 

Kniha jménem “Bohatý táta, chudý táta” patří k biblím podnikatelského světa. Je to takzvaná alfa a omega naprosto všech knih, které kdy byly o podnikání napsány. Stojí za ní Robert Kiyosaki, který s pomocí knihy učí člověka finanční gramotnosti a o tom, jak důležité je z aktivního příjmu udělat ten pasivní, kdy peníze pracují pro člověka a ne člověk pro peníze.  

Nejbohatší muž v Babylonu 

K dalším výjimečným knihám o podnikání patří kniha jménem “Nejbohatší muž v Babylonu”. Kniha je jednou z těch nejvýstižnějších o bohatství, proto stojí za to si ji přečíst. Povídá o tom, jak přistupovat k spoření nebo jak si vytvořit bohatství, které povede k finanční svobodě.