Franchising se dá skvěle uplatnit i ve vzdělávání

mcdonalds

Franchisové koncepty zasahují do různých oblastí lidského konání, neomezují se jenom na určité oblasti jako třeba gastronomie nebo služby, i když v těchto oborech působí franchisy asi nejčastěji. Výjimkou ale nejsou ani vzdělávací koncepce. Vzdělávání dětí je velice širokým polem, na kterém se dají uplatnit nejnovější poznatky.

Výuka má vždy jasný cíl

Například v USA přišli s novým vzdělávacím systémem nazvaným Brick by Brick. Tento koncept si klade za cíl seznámit děti s přírodními a technickými vědami naprosto originálním způsobem. Stavěním modelů z kostek Lego. Jedná se tzv. STEM. Pod touto zkratkou se skrývají pojmy science, technology, engineering, mathematics. Tedy vesmír, technologie, inženýrství a matematika. Celá výuka je založena na tom, že každá lekce má svůj přesně předem vybudovaný plán. Vždy je na paměti konkrétní cíl, například se děti naučí, jak funguje třeba automobil nebo gravitační síla. To vše velice názorně.

Hračka funguje jako nástroj vzdělávání

Nyní je franchisorem společnost Empire, která může získat další franchisanty v České i Slovenské republice. Empire disponuje master franchisovou licencí. Koncept Brick by Brick nabízí vzdělávací programy pro děti od 4 do 12 let. Učit je možné kdekoli, a to jak ve školách a školách po skončení vyučování, tak i v prostorách patřících přímo franchisantovi. Vybraní a zaškolení lektoři dostanou přesný propracovaný plán. Vědí tak, co mají při výuce dělat. Nehrozí nebezpeční, že by tápali a museli hledat, jaký systém výuky bude ten nejlepší a nejefektivnější. Někdo už vše připravil a jde jenom o to, řídit se tímto řešením. Základem výuky, kterou tvoří 7 popsaných modulů, jsou krabičky s kostkami Lego a Duplo. Z nich se sestavují modely. Jde o velmi efektivní výuku formou hry. Hračka zde funguje jako nástroj vzdělávání. Pro franchisanty je o zajímavou příležitost.