Jak financovat nákup auta

Jak financovat nákup auta

Chcete si pořídit nové či ojeté auto a hledáte možnosti financování? Rozhodovat se můžete mezi několika variantami, kdy každá má své výhody, ale i drobné nedostatky.  

Finanční leasing 

Pořízení nového automobilu na finanční leasing patří mezi časté řešení. V praxi to probíhá tak, že financování řešíte souběžně s nákupem vozidla v autosalonu. Podmínky a celková částka, kterou za tuto půjčku přeplatíte bývají poměrně výhodné a představují vhodné řešení. Pokud chcete ušetřit, je dobré, když zaplatíte část ceny ze svého, protože čím vyšší akontace, tím menší částka zbývá k půjčení a následnému úročení.  

Alternativou samotného nákupu vozidla je operativní leasing. V takovém případě si auto nekupujete, ale pouze v podstatě dlouhodobě pronajímáte za jasně danou měsíční částku. Má to tu výhodu, že například po dvou letech vůz jednoduše vyměníte za novější model a zároveň jasně znáte své měsíční náklady na auto.  

Spotřebitelský úvěr 

Další variantou, jak získat finance pro pořízení nového či ojetého vozu, je spotřebitelský úvěr. Pro něj můžete zajít do banky, nebo ho vyřešit u vybraného nebankovního poskytovatele. Společným znakem však je fakt, že jde o neúčelovou půjčku, takže si za dané peníze můžete koupit automobil a k tomu třeba i novou pračku. Pro získání peněz na vozidlo se hodně využívají také takzvané P2P půjčky, kdy se na vaši půjčku přes vybraný portál složí několik lidí.  

Americká hypotéka 

Americká hypotéka představuje neúčelový úvěr jištěný nemovitostí. Peníze tedy můžete využít naprosto na cokoliv a zároveň díky zástavě nemovitosti je možné dosáhnout na zajímavé úrokové sazby. K dispozici jsou půjčky v hodnotě stovek tisíc až miliónů korun. Snažte se však nebrat si zbytečně vysokou půjčku, ať se nedostanete do problémů se splácením, protože ručíte svou nemovitostí.