Jak zvýšit svou produktivitu? Radí experti

Jak zvýšit svou produktivitu? Radí experti

Ať už pracujete ve svém podniku nebo jste zaměstnancem, jistě víte, že produktivita je důležitá. Pokud nejste během dne dostatečně produktivní, nestihnete udělat tolik práce, kolik jste stihli udělat, a rázem se vám práce posouvá a plní tím pádem další dny, které by mohly být o zcela jiné pracovní náplni. Produktivita je zkrátka velice důležitá, což ostatně věděl nejeden úspěšný člověk. Ostatně to vědí i experti, kteří se rozhodli poradit nejednomu člověku s tím, jak zvýšit svou osobní produktivitu, aby práce byla odváděna skutečně rychle.  

Na internetu člověk najde mnoho tipů na to, jak zvýšit svou produktivitu, nabízí se však otázka, jestli jsou konkrétní tipy pravdivé nebo nás jen tahají za nos. Naštěstí vám několik efektivních tipů, jak zvýšit svou osobní produktivitu, přinášíme.  

Během práce odložte mobil co nejdál 

Abyste byli dostatečně produktivní, je důležité, abyste během práce odložili co nejdál svůj telefon. Lidé dnes mají tendenci neustále projíždět sociální sítě, neustále je kontrolovat a sledovat, co se děje nového. Jenže právě sociální sítě nás pohltí na delší dobu, než s jakou jsme počítali. Kromě jiného nás dokážou rozptýlit a naše koncentrace a soustředěnost je pryč.  

Začněte si psát svůj to-do list 

Efektivní způsob, jak pracovat efektivně, je mít sepsaný to-do list čili list, na kterém je napsané vše, co chcete v daný den nebo týden dosáhnout. Pakliže toho dosáhnete, můžete se třeba něčím odměnit. Aby to-do list skutečně přinesl zvýšenou produktivitu, měli byste ho zároveň kategorizovat.  

Udržujte si v e-mailech pořádek 

Základem dobré produktivity je mít udržený pořádek v e-mailové komunikaci. Mít nepřečtených sto e-mailů je velký problém, v němž se rázem skryje a ztratí několik důležitých věcí. Udržujte si proto v e-mailech pořádek a nikdy vám neunikne nic důležitého.