Jaké jsou výhody a nevýhody home office?

Jaké jsou výhody a nevýhody home office?

Začátky každého podnikání jsou velmi náročné. Zatímco někdo si zakládá velkou společnost, jiní rozjíždí například e-shopy, o které se starají z pohodlí domova. V každém případě může člověk začít pracovat formou takzvaného home officu, tedy domácí kanceláře. Mezi zaměstnavateli obecně se stal home office velice oblíbeným způsobem, jak mohou zaměstnanci vykonávat svou práci. Důvodem toho je vyšší efektivita, která plyne z domácího prostředí, které je lidem daleko milejší a příjemnější. Ovšem i home office má svá úskalí.  

Jak jsme zmínili, domácí kancelář využívají jak podnikatelé, pro které je hlavně start podnikání velice časově i finančně náročný, tak zaměstnanci. Obě skupiny lidí tak jistě zajímá, jaké jsou výhody a nevýhody tohoto způsobu prácec.  

Výhody home office 

  • Nízké náklady 
  • Žádné dojíždění 
  • Člověk je svým pánem 

K jistým výhodám práce formou takzvané domácí kanceláře je především žádné dojíždění. Člověk si zkrátka vstane a udělá práci z domova. Kromě toho je člověk svým vlastním pánem – může si jednotlivé úkoly během dne rozvrhnout prakticky jakkoliv se mu zlíbí.  

Kromě jiného se s domácí kanceláří pojí žádné, respektive velice nízké náklady. Člověk si platí jenom internet, bez kterého by nemohl komunikovat se zbytkem společnosti.  

Nevýhody home office 

  • Člověk musí být zodpovědný a odpovědný 
  • Mnoho rozptýlení 

I když se zatím může jevit home office jako něco naprosto báječného, má i tento způsob podnikání své nevýhody. K nevýhodám patří zejména to, že člověk musí být odpovědný a zodpovědný. Nemůže nechávat věci na poslední chvíli a musí se naučit i k práci vykonávané doma přistupovat tak, jako v klasické kanceláři. A to je někdy velice těžké.  

Stejně tak je těžké ovládnout se a nenechat se rozptýlit okolím. V domácnostech na nás číhá celá řada rozptýlení, bohužel, a my jim musíme umět čelit a neprokrastinovat.