Jak letos vydělat více peněz? 4 praktické tipy pro každého

Jak letos vydělat více peněz

Rozhodli jste se, že letos – nehledě na koronavirovou pandemii – pořádně nakopnete podnikání, ale nedaří se vám vymyslet způsoby, jak zlepšit cashflow a vydělat podstatně více peněz než obvykle? Možností je více než dost a my vám představíme ty nejjednodušší.

1) Pronajímejte své podnikatelské prostory

Disponujete podnikatelskými prostory, jejichž plochu využíváte jen z části? Zvažte její pronájem dalším subjektům. Na trhu je spousta menších firem a freelancerů, kteří by si rádi pronajali kancelář, ale protože mají velmi omezený rozpočet a nechtějí se přeplácet, nevyhovuje jim standardní nabídka. Chopte se své šance a poskytněte jim zázemí. Kromě výdělku z pronájmu ušetříte i za sdílené služby, jako je například WiFi.

2) Transformujte hodinovou sazbu na paušál

Mnohé potenciální klienty může od spolupráce odradit představa, že zaplatí i za hodiny „navíc“. Nemějte jim to za zlé, nemají o vaší práci dostatečné povědomí. Volbu mezi tím, zda na vaši nabídku kývnou, nebo ne, jim můžete usnadnit tak, že službu nabídnete jako produkt, tedy za pevnou cenu.

3) Začněte používat CRM systém

Pro firmu jsou mnohem přínosnější klienti, kteří s ní spolupracují dlouhodobě. Jsou levnější a zároveň se s nimi dá zajímavě pracovat – například jim nabízet produkty, které již v minulosti zakoupili nebo exkluzivnější alternativy apod. Základem je mít data, a ta pro vás bude sbírat CRM řešení. Pokud ho ještě nemáte, napravte to. Strategie customer relationship managementu je nosným pilířem moderního podnikání.

 

4) Naučte se organizovat projekty

Máte potíže s dokončením komplexních zakázek, protože si příliš netykáte s organizací úkolů? V tomto směru vám usnadní život šikovný software pro řízení projektů. Vhodně zvolená platforma vnáší do project managementu řád a díky užitečným funkcím udělá vedoucího projektu mnohem schopnějším. Vyzkoušejte třeba český eWay-CRM – je zdarma a snoubí vlastnosti CRM systému s funkcionalitou aplikace určené pro projektové managery.