Jak na půjčku?

Jak na půjčku?

Zjistili jste, že je jedna vaše kapsa prázdná a druhá vysypaná? Máte problém se zaplacením povinných výdajů? Ať už jste se ocitli bez peněz z jakéhokoli důvodu, pravdou je, že si naštěstí můžete peníze půjčit. Na finančním trhu se nachází celá řada půjček, které jsou velice atraktivní a které si zamilujete od pohledu. Přistupujte k nim však opatrně, za každou výhodou půjčkou se může skrývat neférový poskytovatel půjčky, který vás chce obrat i o to poslední, co vám zbývá. Pokud se rozhodnete pro půjčku, poradíme vám pár chytrých tipů, jak na ni.  

Jak jsme zmínili, na trhu je dnes celá řada finančních produktů jménem půjčky. Ve skutečnosti však všechny půjčky nejsou výhodné, jakými se zdají být na první pohled. A tak se držte raději zpátky a rozhodně nesáhněte po první půjčce, která se vám nabídne. Daleko lepší strategií je porovnávat, porovnávat a porovnávat.  

A když najdete půjčku, která se vám zdá sympatickou, zodpovězte si několik otázek. 

Jaké je místo, kde si chcete půjčit? 

To, jestli jste se dostali do spárů neférového poskytovatele půjčky, to vám prozradí už místo, kde si chcete půjčit. Pokud zde není nic přehledného, pokud jsou jednotlivé smlouvy i nabídky méně srozumitelné a pokud je důležité info nedohledatelné, pak je někde chyba a raději dejte od takového poskytovatele půjčky ruce pryč.  

Sledujte výši RPSN 

Je jedna věc sledovat výši úroků, druhá věc je sledovat výši RPSN. Pokud narazíte na poskytovatele, který vám se vší trpělivostí vysvětluje, co je to RPSN, který vám zmiňuje výši RPSN nebo který na vás netlačí, toho se držte. V opačném případě dejte opět od něj ruce pryč.  

Jak je náročné vyřídit si danou půjčku? 

Jestli jste se dostali do spárů nebankovního neférového poskytovatele půjček nebo naopak do rukou férové společnosti, to se dozvíte také podle toho, jestli je snadné nebo není snadné vyřídit danou půjčku. Kolik času to zabere a kolik formulářů je třeba vyplnit? Všímejte si toho.