Jak získat nebankovní půjčku

Jak získat nebankovní půjčku

Cesta k nebankovnímu úvěru je dnes většinou velmi podobná cestě k úvěru bankovnímu. Nejčastěji totiž začíná na internetu výběrem konkrétní půjčky. Pak už se může v detailech lišit, ale v hrubých rysech je postup, jak získat nebankovní půjčku u různých firem obdobný.

Prvním krokem je vždy výběr konkrétní sumy, kterou si chcete půjčit, a také počet splátek a délka období, na které si peníze půjčujete. Rozmyslete se, zda jste schopni doložit svou bezdlužnost a případně si požádejte o výpis z úvěrového registru, pokud ho váš vybraný poskytovatel půjčky bude vyžadovat. Někdy se totiž stává, že v registrech máte nějaký drobný dluh, o kterém třeba ani nevíte, takže nahlédnutí do registrů pro vás nemusí skončit dobře. Pokud jste si vědomi, že vaše splácení půjček v minulosti, nebylo bez chybičky, zvolte raději půjčku bez registru.

Pro žádost budete potřebovat občanský průkaz, u některých půjček i druhý průkaz totožnosti (řidičský průkaz, cestovní pas), číslo svého bankovního účtu (pokud jste nezvolili nebankovní půjčku v hotovosti), mobilní telefon, případně e-mail. Potenciální věřitel může také chtít poslat buď nascanovaný výpis z vašeho účtu, nebo potvrzení o příjmu od svého zaměstnavatele, oba dokumenty by neměly být starší než několik týdnů. Pokud podnikáte, místo potvrzení o příjmu můžete být požádáni, abyste doložili své poslední daňové přiznání.

Druhým krokem je vyplnění žádosti. Dávejte pozor, abyste vše vyplnili přesně a pravdivě. Obyčejný překlep ve jménu či čísle mobilního telefonu může vaši snahu zkazit. Číslo účtu budete u některých půjček potřebovat na tzv. verifikační platbu, obvykle ve výši 1 Kč, kterou je ale třeba provést z bankovního účtu vedeného na jméno žadatele. Touto platbou si firma poskytující půjčku ověřuje pravost udaných údajů a slouží k ochraně osobních údajů žadatele před zneužitím. Peníze jsou v případě kladného vyřízení převedeny na účet, z něhož přišla verifikační platba. V případě, že verifikační platba vyžadována není, ověřuje se žádost buď na telefonním čísle, nebo na e-mailu. Někdy je smlouva podepsána jen ověřovacím kódem, jindy si ji musíte vytisknout, podepsat a odeslat. Způsob verifikace a podpisu smlouvy zásadně ovlivňuje čas potřebný na převod peněz. Půjčku můžeme doporučit u společnosti Rerum.