Jaká dovolená je levnější – česká či zahraniční?

Levnější dovolená

Doba dovolených je sice dávno za námi, ale je nutné poznamenat, že i přesto řada lidí ráda pojede někam na prodloužený víkend. I na prodloužený víkend (nebo pokud jste nestihli letní dovolenou) byste mohli zvážit zahraniční zájezdy, kterých je nyní všude habaděj. Pokud bychom zvažovali zájezd dle ceny, pak bychom určitě měli volit spíše českou dovolenou, protože ta, podle aktuálních informací a průzkumů, vyjde daleko levněji.

Letos byla dovolená v Česku poměrně populární. Lidé totiž netoužili zrovna po válení se u moře, proto se raději rozhodli pro dovolenou v Česku, která je vždycky trochu aktivnější, hlavně když je v hlavní roli turistika. Letos se jednalo zhruba o dvě třetiny Čechů, kteří strávili dovolenou někde v krásných přírodních oblastech. Valná část z těchto lidí zvolila totiž poznávání českých krás a památek.

Nabídka zájezdů byla bohatší než obvykle

Úspěch České dovolené je fantastický hlavně proto, že zahraničních zájezdů se letos nabízelo mnohem více než obvykle. I přes velice výhodné ceny, které byly za all-inclusive zájezdy, Češi stejně dávali přednost těm českým dovoleným, kdy se preferovaly hlavně Čechy a Morava.

Zahraniční zájezdy byly letos velice lákavé, a to hlavně destinacemi a cenami, ale lidem se možná nízké ceny zdály trochu podezřelé – to je možná jeden z důvodů, proč právě česká dovolená. Na více důvodů se pojďme podívat níže.

Proč lidé volili tyto dovolené?

České dovolené nebyly voleny jenom kvůli finanční situaci, ale hlavně kvůli osobnímu bezpečí. Přece jenom zahraniční je dneska plné teroristů a řada lidí se bojí vytáhnout paty z domu.

I když ceny zahraničních zájezdů letos poměrně nízké, průměr se pohyboval kolem 34 tisíc korun. Dovolená v České republice stála zhruba o dvacet tisíc méně. Jelikož jsou lidé zásadně proti půjčování si na dovolenou, volili raději levnější podobu, kdy se tedy vydali vstříc poznávání České republiky.