Jaké nástroje použít pro online produkt?

Jaké nástroje použít pro online produkt?

Vytváříte online produkt? Máte problém najít služby, které vám v tom pomohou? Máme pro vás několik tipů: 

Obrázky zdarma 

Potřebujete sehnat obrázky do své prezentace, svého produktu a podobně, ale nemáte talent na výrobu grafiky, nebo fotografování? Vyberte obrázky z fotobanky! Existuje celá řada webových portálů, které poskytují grafiku, kterou můžete používat, a to i ke komerčnímu využití.  

Ve většině těchto fotobank musíte zaplatit za možnost stahovat a používat jejich obrázky. Existují ale i portály, kde fotografie můžete stahovat zdarma, jako je například Pixabay. Na tomto portálu můžete stahovat nejen fotografie, ale i vektorovou grafiku a také krátká videa, která je možno používat i ke komerčním účelům. 

Potřebujete někam umístit své soubory? Používejte cloudová úložiště 

Například Google Drive nebo One Drive, případně Dropbox poskytují svá úložiště v základní podobě zadarmo. Můžete na ně nahrávat různé soubory. Pokud ale chcete nahrávat pouze fotografie, ideální je využívat Fotky Google. Tam můžete své fotografie nahrávat v neomezeném množství.  

Na videa je pak ideální další služba od společnosti Google, a to konkrétně YouTube. Na tento portál můžete zadarmo nahrávat videa. Pokud nechcete, aby k nim měl přístup jen tak kdokoli, stačí je nastavit jako neveřejná a uvidí je pouze ten, komu pošlete odkaz. Na zvukové nahrávky lze použít opět nástroj zcela zdarma, a to portál SoundCloud. Zde můžete zveřejňovat nahrávky ve formátu mp3. 

Další tipy 

Pokud chcete udělat webové stránky, které budou dobře vypadat, můžete použít jednoduché administrativní nástroje jako je například WordPress, nebo Joomla. Obojí můžete pořídit zadarmo, naučíte se dělat web jednoduše a můžete na internetu najít desítky a stovky rozšíření zdarma, která se vám mohou hodit. 

Pokud tedy chcete udělat online produkt, nebo jen podnikat po internetu, všechny tyto nástroje pro vás mohou být velmi užitečné.