S koncem podzimu trpí naše peněženka. Za co utrácíme nejvíce?

S koncem podzimu trpí naše peněženka

Podzim se pomalu ale jistě blíží ke svému konci, což znamená, že naše peněženka začíná pořádně trpět. Právě nyní totiž začínají každoroční vánoční nákupy, mimo jiné začíná i topná sezona, tudíž naše peněženka má co dělat, aby nám stále poskytovala peníze, které mnohdy vyhazujeme oknem. Konec podzimu a začátek roku je vždy nejhorší období celého roku, během něhož si často i půjčujeme.

I letos, ostatně stejně jako každý rok, naše peněženka velice trpí, když se podzim blíží ke svému konci. Za co konkrétně utrácíme v této ještě stále podzimní době?

Vánoční nakupování začíná

Jak jsme zmínili, začíná vánoční nakupování, které  bohužel stojí často víc, než s čím jsme počítali. V současné době se utrácí zejména za elektroniku, která je opět dražší než minulý rok. Jenže děti si zkrátka napsali Ježíškovi o iPad, tak proč to dítěti nedopřát. Kromě elektroniky však toužíme i po novém nábytku, který ovšem musíme objednávat už nyní, aby nám stihl přijít pod stromeček. Ten samozřejmě také není levná záležitost.

Letos se však ukázalo, že mnozí lidé myslí dopředu a na Vánoce nakupují v podzimních slevách. Je to rozhodně chvályhodné, tímto způsobem lze ušetřit i několik tisíc korun.

Topná sezona nás stojí opět majlant

Kromě vánočního nakupování nás stresuje i topná sezona. Letos nás dodavatelé energií pořádně vyděsili, když řekli, že se bude opět zdražovat. Ještěže se s topnou sezonou letos začalo poměrně pozdě, doufejme tedy, že vyúčtování na začátku roku nebude překvapivé v negativním slova smyslu.

Ostatně to, co bude stát na ročním vyúčtování za energie, můžete ovlivnit, a to tak, když začnete na topení šetřit. Stačí, když budete větrat jen krátkodobě, ne několik hodin, když topení frčí na plné obrátky. S kontrolou tepla pomůže termostat, který ztlumí topení v době, kdy nebudete doma, ale naopak ho zesílí, když přijdete z práce.