Nejvýznamnější čeští podnikatelé. Znáte je všechny?

Nejvýznamnější čeští podnikatelé. Znáte je všechny?

Nejen zahraničí, ale také Česká republika se pyšní mnohými zajímavými podnikateli, kteří se doslova svými činy zapsali do historie. I když neobsazujeme první tři příčky nejbohatších lidí světa, máme také úspěšné a významné podnikatele, na které můžeme být právem hrdí a jejichž produkty a vynálezy dnes a denně používáme. Někteří z nich jsou známí díky svým počinům v automobilovém průmyslu, jiní jsou známí svými dovednostmi v informační technologii, další jsou mistry mezi obuvníky. Podívejme se na ty nejvýznamnější české podnikatele. Znáte je všechny? 

František Křižík 

Františka Křižíka můžete znát také pod označením český Edison. Je celosvětově proslulý, proslul zejména díky svým vynálezům a projektům, s nimiž se nesmazatelně vepsal do dějin. S ním spojována je například oblouková lampa, elektrárny nebo známá Křižíkova fontána, také tramvaje či železnice. Nejen vynálezy ve svém oboru se podobal Edisonovi, stejně jako Edison věřil i v budoucnost stejnosměrného proudu.  

Oliver Dlouhý 

Pokud bychom měli zmínit mladšího podnikatele, který je v současné době velmi, velmi úspěšný, zmínili bychom Olivera Dlouhého, jemuž je teprve třicet let a už je miliardář. Před dvěma lety se stal Podnikatelem roku, stojí za internetovým portálem Kiwi.com, který se zaměřuje na vyhledávání letenek. Tento vyhledávač letenek se řadí k nejužitečnějším na světě.  

Tomáš Baťa 

K našim nejvýznamnějším podnikatelům rozhodně patřil také Tomáš Baťa, král obuvnického průmyslu, který se proslul nejen svými nadčasovými přístupy k zaměstnancům, ale také technikou cukru a biče. Obuvnická společnost funguje do nynějška, do nynějška je to rodinná firma, která se nachází po celém světě. 

Mahulena Pertlová 

Abychom však nezůstávali jen u mužů, zmiňme si také jednu ženu, která se taktéž zapsala do světa podnikání. Je to Mahulena Pertlová, která stojí za firmou Kama, která je dnes jedním z největších výrobců čepic. Své pletařské výrobky vyváží do pětadvaceti zemí celého světa, nejvíce čepic putuje do Ruska nebo také do Číny a Austrálie.