Zjednodušuje finanční technologie lidem život?

finanční technologie

Žijeme ve světě plném technologií. Ty nám do jisté míry ulehčují život, to jité míry s nimi ztrácíme jenom čas. Jenže bez nich bychom už vůbec nemohli žít a obecně fungovat tak, jak nyní fungujeme. Díky internetu, na němž trávíme hodiny denně, můžeme objednávat potraviny, oblečení, elektroniku nebo i nábytek během několika minut a nemusíme tak zdlouhavě jet do nákupního centra, koupit si požadované zboží a namáhavě ho pak přinést zase domů. Pro lidi bez auta je toto řešení mnohem jednodušší. Mnoho lidí by něco takového ocenilo i v otázce financí, protože na finančních a jiných úřadech je vždy obrovská fronta, kterou rozhodně nechceme stát třeba jenom kvůli jedné jediné otázce týkající se třeba bankovního účtu. Pro takové lidi však existuje řešení, a sice finanční technologie, která nám život značně ulehčuje.

Každý jistě zná situaci, kdy přijde na pobočku své banky a čeká zdlouhavě ve frontě, než se dostane na řadu. Obvykle tam trávíme dokonce dvě až tři hodiny, což je pro nás nepředstavitelná věc. Proto se není čemu divit, když se finanční technologie využívají opravdu hojně. Své peníze totiž nemusíme spravovat jenom na pobočkách banky, ale můžeme je lehce využívat a spravovat i online z pohodlí domova.

Za vším stojí FinTech

Pojem FinTech propojuje především moderní technologii s tradičními finančními službami. Finance tak lehce propojíte například s mobilem, počítačem, laptopem nebo třeba s tabletem. V České republice se o tomto pojmu mluví tak deset let a díky tomu jsme trochu pozadu za celým světem, který tuto možnost svým obyvatelům nabízí. Ovšem nyní jsme i my součástí tohoto nového trendu, který nám rozhodně ulehčí život v otázce našich financí. K velké škále různých finančních operací nám bude stačit pouze naše digitální peněženka, díky které lehce z chytrého telefonu zaplatíme nájem, splátku hypotéky nebo jen tak koupíme dárek někomu blízkému. Vše díky tomu platíme v online obsluze.