Na zaplacení daní neměl každý osmý živnostník

Placení daní

Konečně je po termínu odevzdání nepříjemného daňového přiznání. Pokud nemáte svého daňového poradce nebo svou účetní, růžový formulář už dávno máte odevzdaný na příslušném finančním úřadě. Díky tomu, že je opět po přiznávání daní, se rozhodla společnost Equa Bank udělat průzkum, který se zaměřuje na to, jak to letos s daněmi dopadlo. Je třeba říct, že to nebyla žádná sláva. Řada drobných podnikatelů či živnostníků neměla na zaplacení daní. O kolik živnostníků se jednalo a jak situaci vyřešili?

Každým rokem jsou daně nepříjemnou záležitostí, která je však povinná. Letos se řada živnostníků opět pokusila o snížení daňového základu. Své výdaje například přiznávali paušálně nebo nezapomínali na mnohé daňové slevy. Ovšem i přes mnohé slevy se daně vyhouply do obřích rozměrů. Všichni živnostníci se opět shodli, že jsou daně nepříjemně vysoké a že je nutné je výrazně snížit.

Letos opět mnoho živnostníků uvažovalo nad daňovým rájem. Jednalo se zhruba o každého devátého podnikatele, který ráj zvažoval. Doposud však daňový ráj využívá jenom jedno procento všech podnikatelů.

Jak to letos s daňovým přiznáním dopadlo?

Letos se daňové přiznání odevzdávalo do 3. dubna. Pokud jste nestihli daňové přiznání do tohoto termínu odevzdat, naskákaly vám vysoké sankce, které je třeba uhradit. Letos se stalo, že každý osmý podnikatel si musel na své daně půjčit.

Na daně si šetří jenom málokdo

Opět se tedy potvrdil fakt, že na své daně šetří jenom málokterý živnostník. Pokud se chcete do příštího roku polepšit, doporučujeme si odkládat stranou minimálně tři tisíce korun, protože jinak si opět budete muset půjčit jako letos.

Letos si na zaplacení daní musel půjčit každý osmý podnikatel, jak jsme zmínili výše. Každý osmý podnikatel si tak půjčoval buď od rodiny nebo přátel, nebo od bankovních či nebankovních institucí.