Stanovte si své priority

priority

Podnikání je cesta, na níž se vydává čím dál víc lidí. Je to možná z toho důvodu, že většinu láká ta svoboda, která spočívá v dostatku času. Jenže málokdo si uvědomuje, že to chce také silnou vůli, která spočívá především v tom, abychom se dokopali do práce. Mnohdy nad námi zvítězí choroba nazvaná prokrastinace, ale s tím už člověk musí počítat.

Spousta podnikatelů má také potíže v tom, že neumí udat směr svému podnikání. Pořád mají pocit, že společnost neroste tak, jak by měla. Možná je to právě denními cíly, které neplníte. Má to však samozřejmě řešení. Musíte si stanovit priority a držet se jich. Každá priorita by měla mít své datum splatnosti a vy se musíte snažit, abyste se k ní díky plnění denních úkolů přibližovali. Své denní úkoly si neklaďte pouze sobě, ale také vašim zaměstnancům, kteří potřebují vědět, že za nesplněné úkoly je postihne trest a za splněné cíle dostanou odměnu. Tuto teorii cukru a biče podporoval už i Tomáš Baťa a dívejte, kam to dotáhl! Také si mnohdy myslel, že jeho společnost s obuví neprosperuje a neroste, jenže vše je pouze o tom, jak k tomu přistoupíte. Musíte si uvědomit, že pokud si nebudete klást denní úkoly, nikdy nedosáhnete vašich priorit.

Mít stanovený žebříček priorit je naprosto zásadní věc. Každý podnikatel by měl vědět, kam jde, kam míří. Musí si uvědomit, že jeho podnik není jen výstřel do prázdna, ale že byl vytvořen, aby někam spěl a někam rostl. Všem vašim prioritám buďte věrní a nikdy nesejděte z cesty, která vede ke splnění vámi stanoveného cíle. Možná se někdy dostanete do situace, kdy vám cestu zkříží těžká překážka, ale zkuste ji obejít. Je mnoho cestiček, které vedou za daným cílem, jen je nutné je objevit. Až ji objevíte, najednou uvidíte, že nic není tak těžké, jak se na první pohled zdálo. I začátek podnikání se zdál být na první pohled nemožný, ale vyšlo to.