Top franšízy současného století

Top franšízy

Sledujete aktuální dění ve světě franšíz? Pak jistě víte, jaké franšízy se na žebříčku těch nejlepších a nejlépe prosperujících uchytily v minulosti. A nyní se dal dohromady žebříček právě těchto nejlepších firem a vybraly se tři franšízy, které se zařadily mezi nejlepší franšízové koncepty 21. století. Pokud sledujete dění ve světě franšíz, možná vás aktuální seskupení nijak nepřekvapí. Jestli se však v tomto světě neorientujete, možná budete zaskočeni tím, jaké franšízy se mezi těmi nejlepšími umístily.

1) McDonald’s

Mezi nejlepšími a nejlépe prosperujícími společnostmi se samozřejmě najde i McDonald’s, což je franšízový koncept, který zná doslova každý. Jedná se o vůbec nejznámější franšízovou síť, která na světovém trhu je. Díky tomu, že se stále chlubí fantastickými hodnoceními a v žebříčcích nejlepších franšíz se umísťuje každý rok na předních pozicích, musí patřit i do první trojice těch nejlepších franšíz současnosti.

Pokud bychom měli být konkrétní, v žebříčku nejlepších franšíz se umísťuje pravidelně od roku 2001, kdy nevynechala ani jeden rok.

2) Hampton by Hilton

Méně známou franšízovou sítí je Hampton by Hilton, který se mezi nejlepšími franšízami objevuje od roku 2001. I když je v České republice poměrně neznámá, Hampton by Hilton je v jiných zemích světa velice populární. Jedná se o franšízu zabývající se provozováním hotelů a motelů, dnes má více jak dva tisíce pobočky a působí zhruba ve dvaceti zemích světa.

3) The UPS Store

I největší franšízorz aměřující se na maloobchodní poštovní služby se zařadil mezi nejlepší franšízy současného století. K tomuto označení dopomohlo především umístění se na čtvrtém místě v žebříčku letošního žebříčku nejlepších franšízových konceptů. V současné době je generálním ředitelem Tim Davis a na trhu působí od roku 1980.