Work-life balance si chraňte jako ten největší poklad

Work-life balance si chraňte jako ten největší poklad

Všechny oblasti našeho života vyžadují naše plné soustředění a spoustu času. Měli bychom výkonně pracovat, být dobrými členy rodiny, správně se stravovat, vydatně spát. Jak se z toho všeho nezbláznit?  

Základem je nadhled 

I když jste do své práce ponořeni na plno a nemáte ani čas se napít a najíst, zeptejte se sami sebe, zda je to skutečně nutné? Zachraňujete svět před pádem meteoritu? Nebo spíše pracujete pro obohacení někoho nad vámi? Když získáte nadhled, budete v práci svědomití, ale ne na úkor svého zdraví.  

Řekněte NE žroutům energie 

Nemusíte se bavit s kolegy, kteří vám do života nic nepřinášejí. Stejně tak již nemusíte chodit na ryby s člověkem, jehož život směřuje jiným směrem, než ten váš. Sice je super, že jsme si vytvořili pouta. Stejně tak jsme ale svobodní a můžeme být sami sebou. Nenechte nikoho a nic, ať vám žere energii.  

Perfektní zde není vůbec nic 

Ani příroda, ani zvířata, ani lidé. Ani technologie, a už vůbec ne pracovní pomůcky. Nemůžete chtít, ať vše klape a šlape na sto procent. Čím dřív vám to dojde, tím lépe. Místo soustředění se na perfektní úklid v domácnosti, na dokonale oblečené děti, na precizní pracovní výkon se raději zaměřte na svou pružnost, protože zde pokulháváte. Najděte si to dobré i na tom zlém.  

Úkolů tak akorát 

Nemějte už přehnané nároky na sebe i na své okolí. Přeci už nejste na střední škole, abyste se celý den topili v úkolech. Práci si udělejte v pracovní době, poté už do vašeho života prostě a jednoduše nesmí. Stejně tak rodinné záležitosti udržujte co nejvíce vyřešené, ať vám nenarušují jistotu ekonomického zázemí. Nesnažte se v pracovní době dělat to, co jste nestihli vyřešit a zařídit doma.  

Je úplně jedno, jestli budete objímat stromy, jezdit zběsile na kole, nebo si dáte najednou 5 dílů svého oblíbeného seriálu, jeden den v týdnu si dopřejte časový úsek, kdy nebudete dělat NIC pro druhé. Jen pro svou radost.